Srdečně všechny zveme k obeslání a návštěvě výstavy - nejlepší zvířata budou opět odměněna věcnými cenami.

Plákat


Výstava ZO ČSCH Bakov n.Jizerou 27.-28.8.2016

Krátké ohlédnutí za letošní výstavou drobného zvířectva

Poslední srpnový víkend se v Bakově nad Jizerou konala řada kulturních a společenských akcí. Jednou z nich byla také místní výstava drobného zvířectva. Ta letošní byla rozšířena o expozici okrasných holubů a návštěvníci tak mohli zhlédnout zástupce ze všech tří hlavních odborností Českého svazu chovatelů. Výstavu obeslalo téměř 40 vystavovatelů nejen z blízkého okolí, ale také ze vzdálenějších míst. Vystaveno bylo na 180ks králíků 27 plemen, přes 50ks vodní a hrabavé drůbeže ve 21 voliérách a celkem 50ks holubů 15-ti plemen a barevných rázů. Letošní výstavy se zúčastnilo několik mladých chovatelů, kteří vystavili své celkem zdařilé odchovy. Na nejúspěšnější zvířata obdrželi jejich chovatelé čestné a věcné ceny v podobě Zvířetické keramiky a krmení.

Skoro polovina vystavených králíků byla nabídnuta k prodeji a řada návštěvníků této možnosti využila. Téměř 40 ušáků změnilo během výstavy svého majitele. Prodáno bylo i několik kohoutů a slepiček.  Holubi na prodej nebyli, ale o ty mezi veřejností většinou velký zájem nebývá.

Výstavu navštívilo přes 370 návštěvníků a nespočet dětí. Pro ty byla kromě zvířat připravena opět bohatá tombola, kde bylo možno tak jako vloni vyhrát řadu hodnotných výher a také živá zvířátka. Největší zájem byl o morčata a andulky, ale postupně si šťastní výherci odnesli do svých domovů také hrdličky, holubi, kohoutky, křečky i kotě.   

Snad jediným mínusem bylo počasí, které nás celý víkend pěkně potrápilo. Taková vedra snášejí zvířata velmi špatně a i pro nás jako pořadatele to nebylo nic jednoduchého.  Věříme však, že se všem návštěvníkům letošní výstava líbila a doufáme v zachování přízně. Vždyť tyto akce se dělají právě pro návštěvníky, a čím více jich přijde, tím více se budeme snažit výstavy vylepšovat a zpestřovat. Budeme se tedy těšit na setkání i v roce 2016 

Za výstavní výbor a celou ZO ČSCH  Petr Cach 

Výstava ZO ČSCH Bakov nad Jizerou 29.-.30.8.2015

Záznamy: 1 - 15 ze 18
1 | 2 >>